banner isbank

Satranç ve Sanat

2017 Resim, Şiir, Komposizyon Yarışması Kazananları

DSCN9465ustMilli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde düzenlenen "Neden Satranç Oynuyorum?" konulu yarışma sonuçlandı. Satrancı resim, şiir ve kompozisyon becerileri ile anlatan öğrencilerin eserlerinden ilk 10'u dereceye girdi.
İstanbul ilinden yarışmaya katılıp dereceye giren ve 12 Temmuz 2017 tarihinde İstanbul Satranç Temsilciliği ve İletişim Ofisinde düzenlenen törenle ödülüne kavuşan öğrencilerimiz; Mahmut Emre Mutlu (Resim Kategorisi / Ortaokul 1.si), İlayda Ayyıldız (Resim Kategorisi / Ortaokul 5.si), Halime Murat (Şiir Kategorisi / İlkokul 3.sü), Duygu Gül Yılmaz (Şiir Kategorisi / İlkokul 4.sü), Ecrin Şefaat Şimşek (Komposizyon Kategorisi / İlkokul 5.si), Asya Nur (Komposizyon Kategorisi / Ortaokul 2.si), Mehmet Furkan Başoğlu (Komposiyon Kategorisi / Lise 6.sı). 
Emek veren, yarışmaya katılan ve derece elde eden tüm öğrencilerimizi kutluyor, başarılanın daim olmasını diliyoruz.
Fotoğraf galerisinden günün resimlerine ulaşabilirsiniz.

“#Sokakta Satranç Var”..

sultangazikadikoy2
"Ülkemizde Doğru Hamleler Yapan Bir Gençlik İçin Satrancı Sokaklara, Parklara ve Meydanlara Taşıyoruz." sloganı ile yola çıktığımız "SOKAKTA SATRANÇ VAR" projesinin bu yıl ikincisini gerçekleştiriyoruz..
11-18 Eylül 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan proje kapsamında ilimizde de proje ile ilgili gerekli çalışmalar yapılacaktır.
Çalışmalarda yer ve zaman sınırlaması olmadan sokaklarda, parklarda v.b yerlerde yapılan etkinliklere yer verilecektir. SSV 2016Tüm satranç sporcularımızı, antrenörlerimzi, satranç hakemlerimizi projeye destek vermelerini istiyoruz.
Bu etkinliğe katılan satranç severler fotoğraflarını Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderirlerse sitemizde yayınlamaktan mutluluk duyacağız. Twitter`da #sokaktasatrançvar etiketi ile paylaşımlarda bulunabilirsiniz.  FOTO GALERİ 
    pdf2015 Sokakta Satranç Var ve Satranç Parkları Kitapçığı
Bazı organize olarak düzenlenecek yer ve tarihler:
- Kadıköy, Moda Çay Bahçesi - 10 Eylül 2016 Cumartesi, 11.00 / Kadıköy İlçe Temsilcisi Mert Koç katılımıyla,
- Çekmeköy Doğa Parkı - 11 Eylül 2016 Pazar, 13.00 / Çekmeköy İlçe Temsilcisi Ali Ediz Erencek katılımıyla,
- Fatih - Çukurbostan Parkı - 16 Eylül 2016, 10.00 / Fatih İlçe Temsilcisi Mahmut Osmanoğlu katılımıyla,
- Tuzla - Tuzla Marina - 17 Eylül 2016 Cumartesi 15.00-16.00 / Tuzla İlçe Temsilcisi Akif Güner katılımıyla,
 - Sultangazi - Şehit polis Bülent Özkan Parkı - 17 Eylül 2016 Cumartesi-16.00 / Sultangazi Belediyesi ve TSF Sultangazi İlçe Temsilciliği organizasyonunda,
- Tuzla - Şifa Mah. Kiptaş 2. Etap - 18 Eylül 2016 Pazar 15.00-16.00 / Tuzla İlçe Temsilcisi Akif Güner katılımıyla,
- Beylikdüzü - Gürpınar mah. Galip Esmer Cad. 18E  Dahi Beyinler Yetenek Geliştirme Merkezi / 18 Eylül 2016 Pazar / Beylikdüzü İlçe Temsilcisi Turgay Ülker katılımıyla,
- Büyükçekmece - Büyükçekmece Öğretmenevi Bahçesi / 18 Eylül 2016 Pazar 14.00 / Büyükçekmece İlçe Temsilcisi Yakup Coşkun katılımıyla,

Devamını oku...

“Sokakta Satranç Var” Projesi Başlıyor!

sokaktasatranc244
Türkiye Satranç Federasyonu, satrancı sokaklara taşıyacak yepyeni bir projeyi hayata geçiriyor.
Her yıl okulların açılmasına bir hafta kala (bu yıl 21-27 Eylül) hayata geçmesi planlanan "Sokakta Satranç Var!" isimli proje ile her ilde ve ilçede sokaklara çıkarak satranç oynanacak.
Hem okul sezonu başlarken ülke genelinde satrancı daha görünür hale getirmeyi hem de birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de satranç parklarının yapılmasını sağlamayı amaçlayan proje çerçevesinde tüm sporcularımızı, antrenörlerimizi, hakemlerimizi bu tarihler arasında sokaklarda satranç oynamaya davet ediyoruz.
Artık turnuva salonlarında dört duvar arasına sığmıyor, sokaklara taşıyoruz! Bu etkinliğe katılan satranç severler fotoğraflarını Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderirlerse sitemizde yayınlamaktan mutluluk duyacağız.      FOTO GALERİ 

Devamını oku...

Satranç Akademisi Fotoğraf Yarışması

satranc akademisiSatranç Akademisi tarafından Instagram üzerinden “Satranç” konulu fotoğraf yarışmasınınn ikincisi düzenlenecektir. Tarafınızdan çekilen ve satrançla ilgili olduğunu düşündüğünüz fotoğraflarınızı instagramda #fotosatranc etiketiyle eklenmelidir. Son katılım tarihi 1 Haziran 2015 olan satranç konulu fotoğraf yarışmasının ödül dağılımı ve detaylı bilgiye Satranç Akademisi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.
    Detaylı bilgi için tıklayınız.. 

Okul Kapısı Süslemesi..

20140922 132108TSF Sancaktepe İlçe Temsilcisi Çetin Akca`nın öğretmenlik yaptığı Çekmeköy ilçesindeki Kemerdere İsmihan İsmet Süzer Ortaokulu kapılarını satranç figürleriyle süsledi. Ressam Hasan Ekici tarafından yağlı boya kullanılarak yapılan çalışma ilgi çekici..