banner isbank

Satranç ve Sanat

İstanbul Küçükler İl Birinciliği TRT Çocuk “Haberin Olsun” Programında..

trt cocuk_bahcelievler20172017 İstanbul Küçükler İl Birinciliği Turnuvasına TRT Çocuk Haberin olsun TV programı konuk oldu..
28-29 Ekim 2017 tarihlerinde Bahçelievler Grubu Turnuvası sırasında maçlardan çekimler yapan TV programı sporcularla da röportajlar gerçekleştirdi. Yayını izlemek için tıklayınız..

"Sokakta Satranç Var" 17 Eylül 2017 Pazar Maçka Sanat Parkı`nda..

ssv32017s 17 Eylül 2017 Pazar günü 12.30`dan itibaren tüm satrançseverleri Şişli Maçka Sanat Parkında satranç oynamaya davet ediyoruz. Satranç takımınızı yanınızda getirerek etkinliğe katılabilirsiniz. Etkinliğe gazateci-yazar Can Gürses ve sürpriz konuklar katılacaktır.

“#Sokakta Satranç Var”!.. Türkiye Yeniden Sokaklarda Satranç Oynayacak..

DSCN8222istanbulssv177
Türkiye yeniden sokaklarda, parklarda, meydanlarda satranç sporunda buluşuyor..

TSF tarafından ilk kez 2015 yılında gerçekleştirilen ve kısa zamanda tüm ülkeye dalga dalga yayılan "Sokakta Satranç Var" yeniden başlıyor. Projeyi yeniden 81 ilin ve ilçelerinin tamamında satranç severler ile buluşturacak etkinlikler 11-17 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek. Satranç kültürünü tüm yurda yaymayı, tanıtmayı, sevdirmeyi ve Türkiye'nin her il ve ilçesissv32017sni satranç parkları ile buluşturmayı hedefleyen 'Sokakta Satranç Var' projesi tüm ülkede büyük bir satranç coşku ile hayata geçecek. Türkiye'yi sokaklarda, meydanlarda, sahillerde, parklarda satranç sporunda bir araya getirecek ve geniş kitlelerle buluşacak proje festival havasında gerçekleştirilecek. TSF'nin önderliğinde ve tüm yurda yayılan İl  ve ilçe Temsilciliklerinin organizasyonları ile gerçekleştirilecek projede, tüm yurttaşlar satranç oynayacaklar.
11-17 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan proje kapsamında ilimizde de proje ile ilgili gerekli çalışmalar yapılacaktır. Çalışmalarda yer ve zaman sınırlaması olmadan sokaklarda, parklarda v.b yerlerde yapılan etkinliklere yer verilecektir. Tüm satranç sporcularımızı, antrenörlerimzi, satranç hakemlerimizi projeye destek vermelerini istiyoruz.
Bu etkinliğe katılan satranç severler fotoğraflarını Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderirlerse sitemizde yayınlamaktan mutluluk duyacağız. Twitter`da #sokaktasatrançvar etiketi ile paylaşımlarda bulunabilirsiniz.
Sokakta satranç haftasından fotoğraflar haberin devamında yayımlanmıştır..

Devamını oku...

2017 Resim, Şiir, Komposizyon Yarışması Kazananları

DSCN9465ustMilli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde düzenlenen "Neden Satranç Oynuyorum?" konulu yarışma sonuçlandı. Satrancı resim, şiir ve kompozisyon becerileri ile anlatan öğrencilerin eserlerinden ilk 10'u dereceye girdi.
İstanbul ilinden yarışmaya katılıp dereceye giren ve 12 Temmuz 2017 tarihinde İstanbul Satranç Temsilciliği ve İletişim Ofisinde düzenlenen törenle ödülüne kavuşan öğrencilerimiz; Mahmut Emre Mutlu (Resim Kategorisi / Ortaokul 1.si), İlayda Ayyıldız (Resim Kategorisi / Ortaokul 5.si), Halime Murat (Şiir Kategorisi / İlkokul 3.sü), Duygu Gül Yılmaz (Şiir Kategorisi / İlkokul 4.sü), Ecrin Şefaat Şimşek (Komposizyon Kategorisi / İlkokul 5.si), Asya Nur (Komposizyon Kategorisi / Ortaokul 2.si), Mehmet Furkan Başoğlu (Komposiyon Kategorisi / Lise 6.sı). 
Emek veren, yarışmaya katılan ve derece elde eden tüm öğrencilerimizi kutluyor, başarılanın daim olmasını diliyoruz.
Fotoğraf galerisinden günün resimlerine ulaşabilirsiniz.

“#Sokakta Satranç Var”..

sultangazikadikoy2
"Ülkemizde Doğru Hamleler Yapan Bir Gençlik İçin Satrancı Sokaklara, Parklara ve Meydanlara Taşıyoruz." sloganı ile yola çıktığımız "SOKAKTA SATRANÇ VAR" projesinin bu yıl ikincisini gerçekleştiriyoruz..
11-18 Eylül 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan proje kapsamında ilimizde de proje ile ilgili gerekli çalışmalar yapılacaktır.
Çalışmalarda yer ve zaman sınırlaması olmadan sokaklarda, parklarda v.b yerlerde yapılan etkinliklere yer verilecektir. SSV 2016Tüm satranç sporcularımızı, antrenörlerimzi, satranç hakemlerimizi projeye destek vermelerini istiyoruz.
Bu etkinliğe katılan satranç severler fotoğraflarını Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderirlerse sitemizde yayınlamaktan mutluluk duyacağız. Twitter`da #sokaktasatrançvar etiketi ile paylaşımlarda bulunabilirsiniz.  FOTO GALERİ 
    pdf2015 Sokakta Satranç Var ve Satranç Parkları Kitapçığı
Bazı organize olarak düzenlenecek yer ve tarihler:
- Kadıköy, Moda Çay Bahçesi - 10 Eylül 2016 Cumartesi, 11.00 / Kadıköy İlçe Temsilcisi Mert Koç katılımıyla,
- Çekmeköy Doğa Parkı - 11 Eylül 2016 Pazar, 13.00 / Çekmeköy İlçe Temsilcisi Ali Ediz Erencek katılımıyla,
- Fatih - Çukurbostan Parkı - 16 Eylül 2016, 10.00 / Fatih İlçe Temsilcisi Mahmut Osmanoğlu katılımıyla,
- Tuzla - Tuzla Marina - 17 Eylül 2016 Cumartesi 15.00-16.00 / Tuzla İlçe Temsilcisi Akif Güner katılımıyla,
 - Sultangazi - Şehit polis Bülent Özkan Parkı - 17 Eylül 2016 Cumartesi-16.00 / Sultangazi Belediyesi ve TSF Sultangazi İlçe Temsilciliği organizasyonunda,
- Tuzla - Şifa Mah. Kiptaş 2. Etap - 18 Eylül 2016 Pazar 15.00-16.00 / Tuzla İlçe Temsilcisi Akif Güner katılımıyla,
- Beylikdüzü - Gürpınar mah. Galip Esmer Cad. 18E  Dahi Beyinler Yetenek Geliştirme Merkezi / 18 Eylül 2016 Pazar / Beylikdüzü İlçe Temsilcisi Turgay Ülker katılımıyla,
- Büyükçekmece - Büyükçekmece Öğretmenevi Bahçesi / 18 Eylül 2016 Pazar 14.00 / Büyükçekmece İlçe Temsilcisi Yakup Coşkun katılımıyla,

Devamını oku...

Banner - Market

tsf market_ban

Turnuvalar