banner isbank

Satranç ve Sanat

“#Sokakta Satranç Var”!..

   beyogluuskudar
TSF tarafından her yıl okullar açılmadan önceki hafta geleneksel olarak hayata geçirilen "Sokakta Satranç Var" projesi bu yıl 2 Eylül 2019 Pazartesi günü başlıyor. Projeyi yeniden 81 ilin ve ilçelerinin tamamında satranç severler ile buluşturacak etkinlikler 2-8 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek.ssv posterr2019
Satranç kültürünü tüm yurda yaymayı, tanıtmayı, sevdirmeyi ve Türkiye'nin her il ve ilçesini satranç parkları ile buluşturmayı hedefleyen 'Sokakta Satranç Var' projesi yine tüm ülkede büyük bir satranç coşkusu ile hayata geçecek. Türkiye'yi 7'den 77'ye sokaklarda, meydanlarda, sahillerde, parklarda satranç ile bir araya getirecek ve geniş kitlelerle buluşacak proje festival havasında gerçekleştirilecek.
TSF'nin önderliğinde ve tüm yurda yayılan il ve ilçe temsilciliklerinin organizasyonları ile gerçekleştirilecek projede, tüm yurttaşlar satranç oynayacaklar.
Çalışmalarda yer ve zaman sınırlaması olmadan sokaklarda, parklarda v.b yerlerde yapılan etkinliklere yer verilecektir. Tüm satranç sporcularımızı, antrenörlerimzi, satranç hakemlerimizi projeye destek vermelerini istiyoruz. İstanbul`da organize olarak düzenlenecek bazı etkinlik alanları haberin devamında ilan edilmektedir.
Sokakta Satranç Var projesi çerçevesinde çekilen fotoğraflar, projenin başladığı ilk günden itibaren TSF ve İstanbul il web sitesinde yayınlanacaktır. Bu etkinliğe katılan satranç severler fotoğraflarını Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderirlerse sitemizde yayınlamaktan mutluluk duyacağız. Ayrıca, çektiğiniz fotoğrafları il/ilçe belirterek #sokaktasatrançvar etiketi ile facebook, twitter ve instagram hesaplarından paylaşmaya ve bu coşkuya ortak olmaya davet ediyoruz.

Devamını oku...

İstanbul Küçükler İl Birinciliği TRT Çocuk “Haberin Olsun” Programında..

trt cocuk_bahcelievler20172017 İstanbul Küçükler İl Birinciliği Turnuvasına TRT Çocuk Haberin olsun TV programı konuk oldu..
28-29 Ekim 2017 tarihlerinde Bahçelievler Grubu Turnuvası sırasında maçlardan çekimler yapan TV programı sporcularla da röportajlar gerçekleştirdi. Yayını izlemek için tıklayınız..

"Sokakta Satranç Var" 17 Eylül 2017 Pazar Maçka Sanat Parkı`nda..

ssv32017s 17 Eylül 2017 Pazar günü 12.30`dan itibaren tüm satrançseverleri Şişli Maçka Sanat Parkında satranç oynamaya davet ediyoruz. Satranç takımınızı yanınızda getirerek etkinliğe katılabilirsiniz. Etkinliğe gazateci-yazar Can Gürses ve sürpriz konuklar katılacaktır.

“#Sokakta Satranç Var”!.. Türkiye Yeniden Sokaklarda Satranç Oynayacak..

DSCN8222istanbulssv177
Türkiye yeniden sokaklarda, parklarda, meydanlarda satranç sporunda buluşuyor..

TSF tarafından ilk kez 2015 yılında gerçekleştirilen ve kısa zamanda tüm ülkeye dalga dalga yayılan "Sokakta Satranç Var" yeniden başlıyor. Projeyi yeniden 81 ilin ve ilçelerinin tamamında satranç severler ile buluşturacak etkinlikler 11-17 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek. Satranç kültürünü tüm yurda yaymayı, tanıtmayı, sevdirmeyi ve Türkiye'nin her il ve ilçesissv32017sni satranç parkları ile buluşturmayı hedefleyen 'Sokakta Satranç Var' projesi tüm ülkede büyük bir satranç coşku ile hayata geçecek. Türkiye'yi sokaklarda, meydanlarda, sahillerde, parklarda satranç sporunda bir araya getirecek ve geniş kitlelerle buluşacak proje festival havasında gerçekleştirilecek. TSF'nin önderliğinde ve tüm yurda yayılan İl  ve ilçe Temsilciliklerinin organizasyonları ile gerçekleştirilecek projede, tüm yurttaşlar satranç oynayacaklar.
11-17 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan proje kapsamında ilimizde de proje ile ilgili gerekli çalışmalar yapılacaktır. Çalışmalarda yer ve zaman sınırlaması olmadan sokaklarda, parklarda v.b yerlerde yapılan etkinliklere yer verilecektir. Tüm satranç sporcularımızı, antrenörlerimzi, satranç hakemlerimizi projeye destek vermelerini istiyoruz.
Bu etkinliğe katılan satranç severler fotoğraflarını Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderirlerse sitemizde yayınlamaktan mutluluk duyacağız. Twitter`da #sokaktasatrançvar etiketi ile paylaşımlarda bulunabilirsiniz.
Sokakta satranç haftasından fotoğraflar haberin devamında yayımlanmıştır..

Devamını oku...

2017 Resim, Şiir, Komposizyon Yarışması Kazananları

DSCN9465ustMilli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde düzenlenen "Neden Satranç Oynuyorum?" konulu yarışma sonuçlandı. Satrancı resim, şiir ve kompozisyon becerileri ile anlatan öğrencilerin eserlerinden ilk 10'u dereceye girdi.
İstanbul ilinden yarışmaya katılıp dereceye giren ve 12 Temmuz 2017 tarihinde İstanbul Satranç Temsilciliği ve İletişim Ofisinde düzenlenen törenle ödülüne kavuşan öğrencilerimiz; Mahmut Emre Mutlu (Resim Kategorisi / Ortaokul 1.si), İlayda Ayyıldız (Resim Kategorisi / Ortaokul 5.si), Halime Murat (Şiir Kategorisi / İlkokul 3.sü), Duygu Gül Yılmaz (Şiir Kategorisi / İlkokul 4.sü), Ecrin Şefaat Şimşek (Komposizyon Kategorisi / İlkokul 5.si), Asya Nur (Komposizyon Kategorisi / Ortaokul 2.si), Mehmet Furkan Başoğlu (Komposiyon Kategorisi / Lise 6.sı). 
Emek veren, yarışmaya katılan ve derece elde eden tüm öğrencilerimizi kutluyor, başarılanın daim olmasını diliyoruz.
Fotoğraf galerisinden günün resimlerine ulaşabilirsiniz.

Banner - Market

tsf market_ban

Turnuvalar