banner isbank

Takım

Red Bull Chess Masters`ta Final Heyecanı Başlıyor..

redbull2019 finalRed Bull Chess Masters'da final heyecanı için geri sayım başladı..
Türkiye'de bir ilk olan ve bu yıl rekor bir katılımla ikincisi düzenlenen Red Bull Chess Masters`ın finali 24 Kasım 2019 Pazar günü özel ve tarihi bir mekan olan Emirgan Korusu Beyaz Köşk'te düzenlenecektir..
Final Turnuvasında Türkiye`nin 7 Bölgesinden finale çıkan takımlar ile 1 Karma takımın da katılımıyla 8 finalist takım şampiyonluk için mücadele edecek. Turnuva boyunca tüm maçların canlı yayınlarına turnuva sitesinden ulaşabilirsiniz. Final turnuvası takım listeleri turnuva sitesinde yayımlanmıştır.    TURNUVA SİTESİ  

1. Lig`de Şampiyon: Bayegan Pendik Satranç SK..

tr kulupler2019Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 16-28 Temmuz 2019 tarihleri arasında organize edilen ve toplam 68 takım ve 983 sporcunun mücadelesine sahne olan 2019 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi, Türkiye Satranç Birinci Ligi ve Türkiye Satranç İkinci Ligi görkemli bir ödül töreni ile son buldu. Liglerde 10 İstanbul kulübümüz mücadele etti.
Birinci Ligde mücadele eden kulüplerimizden Bayegan Pendik Satranç Spor Kulübü Derneği çok başarılı bir performansla yenilgisiz olarak şampiyon oldu ve gelecek yıl Süper Lige katılma hakkı kazandı. Kulübümüzün başarısını tebrik ediyoruz.
Süper Ligde ise Beşiktaş Jimnastik Kulübü 21 puanla ikinci ve Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 19 puanla üçüncülüğü elde etti. Kulüplerimizin başarısını tebrik ediyoruz.   TURNUVA HABERİ 

Axis İstanbul AVM 3. Geleneksel Takım Satranç Turnuvası 29-30 Haziran`da..

axis ist_2019_afissAxis İstanbul AVM tarafından 29-30 Haziran 2019 tarihlerinde Axis İstanbul AVM 3. Geleneksel Takım Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Turnuva 2 sporcu ve 1 yedekten oluşan takım turnuvası olarak 12 Yaşaltı ve Açık kategorilerde yapılacak olup, isteyen sporcular takım kurarak ve takım ismi vererek turnuvaya katılım gösterebilecektir.
Turnuva 35 dakika+30 saniye düşünme süresinde 6 tur Takım İsviçre Sisteminde düzenlenecektir. Turnuva kontenjanı her kategoride 20 takımla sınırlı olup, kayıtlar istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yöntemiyle 18 Haziran 2019 Salı 21.00 itibariyle başlayacaktır. Detaylı bilgi turnuva yönergesinde yayımlanmıştır.
DUYURU: Takım ve sporcu listesi kategorilere göre asıl ve yedek liste olarak haberin devamında yayımlanmıştır. Turnuvaya katılamacak takım varsa en kısa sürede haberin devamından kayıt iptal işlemi yapmalıdır.
   pdfTurnuva Yönergesi   jpgTurnuva Afişi  TAKIM-SPORCU LİSTESİ   KAYIT İPTAL

2019 Türkiye Okul Sporlarında İstanbul Okullarımızdan 5 Kupa..

trokulsporfinal toren201910-13 Haziran 2019 tarihleri arasında Karaman`da düzenlenen, 100 okul takımı ve 511 sporcunun yarıştığı 2019 Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği sona erdi. 10 İstanbul takımımızın mücadele ettiği final turnuvasında; Özel Yakacık Balkanlar Ortaokulu (Yıldızlar-Genel) şampiyonluk, İstanbul Lisesi (Gençler Genel) ile Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi (Gençler Kızlar) ikincilik, Cağaloğlu Anadolu Lisesi (Gençler Genel) üçüncülük ve Sabancı 50. Yıl Anadolu Lisesi (Gençler Kızlar) dördüncülük kazandı. Okullarımızın başarısını ve sporcularımızı tebrik ediyoruz.    TURNUVA SAYFASI

Türkiye Takımlar Şampiyonası`nda İTÜ Şampiyon ve PESAK`tan İkincilik..

        img 1055img 1068
2019 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası 17-23 Mayıs 2019 tarihleri arasında Çorum`da gerçekleşti. Toplam 42 takım ve 199 sporcunun zirve mücadelesi verdiği şampiyonada İstanbul takımlarımız başarılı bir performans sergiledi.
12 yaş genel kategorisinde İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü şampiyon olurken, 18 yaş kadınlar kategorisinde Pendik Satranç Eğitim Kulübü ikinciliği elde etti. Kulüplerimizin başarısnı tebrik ediyoruz. Detaylı bilgiye turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz.
  TURNUVA SAYFASI