banner isbank

Gençler

Türkiye Şampiyonaları`nda İstanbul Sporcularımızın Önemli Başarısı..

2-7g13-13k
Avrupa`nın en çok katılımlı satranç şampiyonalarından biri olan “Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonaları” 28 Ağustos-3 Eylül 2021 tarihleri arasında 1.371 sporcu katılımıyla düzenlendi. 24 kategoride düzenlenen şampiyonaya İstanbul`dan 123 sporcumuz katılım gösterdi.
Şampiyona sonunda İstanbul sporcularımız 4 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya olmak üzere toplamda 8 madalya ve milli takım havuzuna da 21 sporcumuz girmeye hak kazanarak İstanbul bu yıl da en başarılı iller arasında yer aldı. 7 Yaş genel kategoride Silivrispor sporcusu Ali Poyraz Uzdemir 9 tam puan kazanarak önemli bir başarıya imza attı. 13 Kızlarda Ceren Tırpan, 14 Genelde Adar Tarhan ve 15 Kızlarda WCM Elif Keskin kategorilerinde şampiyon oldular. Sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Dereceler ve fotoğraflara haberin devamından ulaşabilirsiniz.

Devamını oku...

2021 İstanbul Yıldızlarımız Kupalarını Aldı..

ist yildizlar_toren2020-2021 İstanbul Yıldızlar Satranç İl Birinciliği 7-8 Ağustos 2021 tarihlerinde 172 sporcumuz katılımıyla düzenlendi. Torium AVM ev sahipliğinde yapılan turnuva 3 ayrı salonda gerçekleşti. Sporcularımızın uzun bir aradan sonra yüz-yüze mücadelesine sahne olan turnuvada heyecanlı maçlar gerçekleşti. Turnuva sonunda Yıldızlar İl Birincilerimiz: 
Derin Başat (13 Genel), Ceren Tırpan (13 Kızlar), Adar Tarhan (14G), Ecrin Efsa Büyük (14K), Metehan Özen (15G), WCM Elif Keskin (15K), Deniz Koç (16G), WCM Işıl Can (16K), Berkay Ekinci (17G), Melisa Ataer (17K), Sarper Akşit (18G), Hebun Hivda Ürey (18K)
Katılan ve dereceye giren tüm sporcularımızı tebrik ediyor, Torium AVM, TSF Esenyurt İlçe Temsilciliğimiz ile Turnuva Koordinatörleri Zeki Sarıkavak ve Talha Emre Akıncıoğlu`na başarılı organizasyonları için teşekkür ediyoruz. Dereceler ve fotoğraflara haberin devamından ulaşabilirsiniz..
  Foto Galeri  / Dereceler13G - 13K - 14G - 14K - 15G - 15K - 16G - 16K - 17G - 17K - 18G - 18K

2021 İstanbul Okul Sporları Online Satranç Turnuvası..

istanbul okulspor2021_afissTürkiye Okul Sporları İl Yarışmaları başlıyor.. İstanbul`da ilk defa Şubat yarıyıl tatilinde eğitim ve antrenman turnuvası konseptinde düzenlediğimiz Okullar Arası Turnuvası sporcularımızın yoğun ilgisine sahne olmuş ve rekor katılımla gerçekleşmişti. Covid-19 Pandemi sürecinin olumsuz etkileri devam etmesi sebebiyle her yıl Ulusal düzeyde yapılan Okul Sporları Turnuvası bu yıl Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından  Online Satranç Turnuvası olarak düzenlenmesine karar verilmiştir.
Turnuva 81 il genelinde gerçekleştirilecek il seçmeleri, yarı final ve Türkiye finali aşamalarıyla düzenlenecektir. İstanbul Okul Sporları Online Satranç Turnuvası tarihleri 10-11 Nisan 2021 olarak belirlenmiştir. Buna göre Ortaokul ve Liseler 10 Nisan 2021 Cumartesi 14:00`te, İlkokullar ise 11 Nisan 2021 Pazar 14:00`da düzenlenecektir.
Turnuvaya sporcular bireysel olarak haberin devamındaki katılım adımlarını takip ederek kayıt yaptırmalıdır. Turnuvaya sporcular bireysel olarak katılacak, bireysel puanları toplamı ile okul puanı hesaplanacaktır. Kategorilerindeki yüzdelikdilime göre dereceye girecek sporcular Türkiye Yarı Final Turnuvasına katılım hakkı kazanacaktır. Turnuvayla ilgili detaylı bilgiye turnuvanın Türkiye geneli oluşturulan haberin devamındaki çerçeve yönergeden ulaşabilirsiniz.
Turnuvaya kayıtlar haberin devamında başlamıştır.
   pdfTURNUVA YÖNERGESİ      jpgTURNUVA AFİŞİ     KAYIT LİSTESİ   
TURNUVA KATILIM ADIMLARI
1-  TSF Lisans-vize işlemlerini tamamlamış olmak. TSF Lisans-vize yaptırmak için tıklayınız..
Not: Lisans başvurunuz sonrası sağlık beyan formu ve veli izin belgesi formlarının incelenip lisansın aktif olması ortalama 24 saat sürmektedir. Lisans aktif olması sonrası 3. adımdaki kayıt işlemi yapılabilmektedir.
2- chess.com sitesinden ücretsiz olarak kullanıcı adı alması gerekmektedir. Kullanıcı adları sporcuların gerçek ad-soyad bilgisi ve ilave olarak sadece rakkamdan oluşturulabilir. chess.com kullanıcı adı almak için tıklayınız.. 
3- Turnuvaya katılmak için istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yaptırılmalıdır.  ONLINE KAYIT  (sona erdi)
4- chess.com sitesinde turnuva grubuna/kulübüne üye olunmalıdır. Kulüp linkleri:

5- Turnuva tarihinde başlangıç saatinden 1 saat önce ile turnuva başlangıcına kadar turnuvaya kayıt kontrol işleminizi chess.com sitesinden aşağıdaki turnuva linkinden KATIL butonuna tıklayarak yaptırılmalıdır.
TURNUVA
LİNKLERİ:
MİNİKLER-B AÇIK MİNİKLER-A AÇIK KÜÇÜKLER AÇIK YILDIZLAR AÇIK GENÇLER AÇIK
MİNİKLER-B KIZLAR MİNİKLER-A KIZLAR KÜÇÜKLER KIZLAR YILDIZLAR KIZLAR GENÇLER KIZLAR

ÖNEMLİ DUYURU: Tüm sporcuların kulüplere onay-ret işlemi tamamlanmıştır. Chess.com sitesinden gelen "kulüp istek iptal" mesajını dikkate almayınız. Sporcularımız kulüplerinde üyeliklerini, üstte 4. maddedeki kulüp linkinden kontrol ederek turnuva günü 13:00-14:00 arasında KATIL işlemi yaparak (5. adım) turnuvaya katılım gösterebilirler. 
Turnuva adımlarının ilk 3`ünü tamamlayarak kayıtlı bulunan, fakat chess.com kulüp üyeliği olmayan sporcularımız kulüplerine İSTEK göndermelidir.
zoom logo TEKNİK DESTEK: 
- Turnuva günü 12:00-14:20 arası turnuvaya kayıtlı olup, turnuvaya katılmakta zorluk yaşayan sporcular ZOOM teknik destek bölümüne bağlanıp yardım alabilirler. ÖNEMLİ: Sporcular zooma bağlanırken ad bölümüne KATEGORİ ADI-AD SOYAD olarak isimlendirmelidirler, doğrudan kategorisine yönlendirilecektir. ÖRNEK: GENÇLER-TOLGA METE LİNK için tıklayınız..   Meeting ID: 991 3489 4305
- Turnuvaya kayıt için sorularla ilgili 9 Nisan 2021 Cuma 14:00-17:00 arasında ZOOM teknik destek bölümüne bağlanıp yardım alabilirsiniz.
YouTube logo CANLI YAYIN: Turnuva boyunca usta sporcularla maç analizleri ve sürpriz konuk bağlantılarıyla turnuva TSF İstanbul Youtube Kanalından canlı yayımlanacaktır. 
Canlı Yayın Linkleri:  1.GÜN: ORTAOKUL-LİSELER       2.GÜN: İLKOKULLAR   
twitter logo FOTOĞRAF PAYLAŞIMI: Maçlarınız sırasında oynarken çekmiş olduğunuz fotoğraflarınızı Twitter`a ekleyerek ve #EvdeSatrançVar #İstanbul etiketi ile paylaşımda bulunabilirsiniz. Seçilen paylaşımlar Youtube canlı yayınında ve turnuva fotoğraf albümünde yer alacaktır.


ÖDÜL TÖRENİ DUYURUSU: 10-11 Nisan 2021 tarihleri arasında ilimizde yapılan Okul Sporları Online Satranç Turnuvası dahilinde her kategoride ilk 3 dereceyi elde eden sporculara ödülleri ve takım sıralamasında derece elde eden okulların ödülleri, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sn. Burhanettin Hacıcaferoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’nın katılımıyla 19 Mayıs 2021 Çarşamba 14:00’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenecek tören ile takdim edilecektir.
Derece elde eden sporcuların yanlarında refakat edecek kişilerin iki kişiyi geçmemesi ve refakatçilerin istendiği takdirde bilgilerinin ivedi bir şekilde edinilmesi önem arz etmektedir. 


BİREYSEL SIRALAMALAR:

MİNİKLER B AÇIK MİNİKLER A AÇIK KÜÇÜKLER AÇIK YILDIZLAR AÇIK GENÇLER AÇIK
MİNİKLER B KIZLAR MİNİKLER A KIZLAR KÜÇÜKLER KIZLAR YILDIZLAR KIZLAR GENÇLER KIZLAR

TAKIM SIRALAMALARI:
MİNİKLER B AÇIK MİNİKLER A AÇIK KÜÇÜKLER AÇIK YILDIZLAR AÇIK GENÇLER AÇIK
MİNİKLER B KIZLAR MİNİKLER A KIZLAR KÜÇÜKLER KIZLAR YILDIZLAR KIZLAR GENÇLER KIZLAR

2021 İstanbul Yıldızlar Satranç İl Birinciliği Düzenleniyor..

2021 yildiz_dikey_afiss2020-2021 İstanbul Yıldızlar İl Birinciliği bu yıl 7-8  Ağustos 2021 haftasonu tarihlerinde 13-18 yaş sporcularının katılımıyla tek turnuva olarak İstanbul geneli düzenlenecektir. Turnuva Torium AVM (Esenyurt) ev sahipliğinde yapılacaktır. Turnuva Türkiye geneli çerçeve yönergeye göre 35 dakika+30 saniye düşünme süresinde 6 tur UKD turnuvası olarak yüz yüze yapılacaktır. Her yaş grubu Açık kategori ve kızlar kategorisi olarak ayrı düzenlenecek olup her kategoride ilk 3 sporcuya Kupa ödülü verilecektir. Turnuva kayıtları haberin devamında başlamış olup, detaylı bilgiye turnuva yönergesinden ulaşabilirsiniz.
   pdfTurnuva Yönergesi  pngTurnuva Afişi   
EŞLENDİRME-SONUÇLAR:  13GENEL  13KIZLAR   14GENEL   14KIZLAR   15GENEL   15KIZLAR   16GENEL   16-17-18KIZLAR   17GENEL   18GENEL  
DUYURU:
Turnuvaya katılacak sporculardan Sosyal Etkinlik turnuva katılım formu talep edenler için, sosyal etkinlik formunu öğrenci bilgileriyle bilgisayar ortamında doldurup turnuva bitimine kadar turnuva alanında turnuva organizasyonuna imzalatmaları gerekmektedir. Sosyal Etkinlik formunu indirmek için tıklayınız..  

İstanbul Okullar Arası Turnuvada Final Zamanı..

İstanbul okullarımız ve sporcuları Online Satranç Turnuvası Finalinde buluşuyor.. İstanbul`un 39 ilçesinde 15 Ocak-15 Şubat 2021 tarihleri arasında düzenlenen İlçe geneli turnuvalar 1.410 okulumuz ve 8.429 sporcumuzun yoğun katılımına ve ilgisine sahne oldu. Şimdi Final zamanı!..
Turnuva formatı gereği ilçe turnuvalarına katılan tüm sporcularımız İstanbul Final Turnuvasına katılma hakkı kazanmıştır. Final Turnuvası 21 Şubat 2021 Pazar 14:00`da 13-18 Yaş arası sporcuların katılımıyla, 28 Şubat 2021 Pazar 14:00`da ise 7-12 yaş arası sporcularımızın katılımıyla yapılacaktır. Final turnuvası 5 dakika+2 saniye düşünme süresinde her yaş kategorisi ayrı olarak 11 tur düzenlenecektir. Turnuva chess.com platformunda düzenlenecek olup, katılma hakkı bulunan sporcular yönergede belirtilen kayıt süresi içerisinde online kayıt işlemini gerçekleştirmelidir.
Final Turnuvaları boyunca, maçlar unvanlı satranç ustaları tarafından canlı yayında analiz edilecektir, yayınlarda sürpriz konuklardan canlı bağlantılar da yapılacaktır. İstanbul okullarımızın bu satranç şölenini izlemeyi sizleri davet ediyor ve katılacak tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz..
DUYURU: Yönerge ekinde yer alan Okullar tarafından Okul puanı amacıyla doldurulan okul satranç faaliyeti formu: Okul Satranç dersi/ satranç egzersiz dersi/ders dışı etkinlik dersi/satranç kulüp faaliyeti beyanı için doldurulabilir. İlçe turnuvası için beyan formunu ileten okulların formları final turnuvası için de dikkate alınacaktır, tekrar form iletmelerine gerek yoktur. Final turnuvası için beyan formları okul imzalı olarak en geç 27 Şubat 2021 Cumartesi 14:00, a kadar Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. e-posta adresine taratarak veya fotoğrafı çekilerek iletilmelidir. Beyan formunu indirmek için tıklayınız..
pdfTurnuva Yönergesi (13-18 Yaş)    pdfTurnuva Yönergesi (7-12 Yaş)  jpgTurnuva Afişi    ONLINE KAYIT  
zoom logo TEKNİK DESTEK: Turnuva günü 28 Şubat 2021 Pazar 13:00-14:30 arası turnuvaya kayıtlı olup, turnuvaya katılmakta zorluk yaşayan sporcular turnuva için kurulan aşağıda linkleri mevcut ZOOM teknik destek bölümüne bağlanıp yardım alabilirler.
1- Genel destek:  LİNK için tıklayınız.. ID numarası: 2463486421  / Şifre: 340034
2- Kullanıcı adı problemi: LİNK için tıklayınız..   Meeting ID: 991 3489 4305
YouTube logo TURNUVA CANLI YAYINI: 21 Şubat 2021 Pazar 13:15`ten turnuva sona erene kadar Final Turnuvası Youtube Canlı Yayını TSF İstanbul Youtube kanalından takip edebilirsiniz..  CANLI YAYIN   
twitter logo FOTOĞRAF PAYLAŞIMI: Maçlarınız sırasında oynarken çekmiş olduğunuz fotoğraflarınızı Twitter`a ekleyerek ve #EvdeSatrançVar #İstanbul etiketi ile paylaşımda bulunabilirsiniz. Seçilen paylaşımlar Youtube canlı yayınında ve turnuva fotoğraf albümünde yer alacaktır.
BİTEN TURNUVALAR: 7YAŞ  8YAŞ  9YAŞ 10YAŞ 11YAŞ  12YAŞ  13YAŞ  14YAŞ   15YAŞ  16YAŞ  17YAŞ  18YAŞ

Banner - Market

tsf market_ban
yildiz dikey2015 small
istanbullisesi
kulturfen2015 afis small
gencler2014 small
gs afis small
almanlisesi2014 afis small
fenbil2015 afis small