banner isbank

Gençler

2020 İstanbul Okul Sporları 3 Bölgede Düzenleniyor..

123
2019-2020 İstanbul Okul Sporları Satranç İl Birinciliği Turnuvası İstanbul`un 3 bölgesinde 581 okul takımı ve toplam 2.846 sporcunun rekor katılımıyla düzenleniyor.. Turnuvalara Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Merkezi, Sultanbeyli Belediyesi ve Torium AVM ev sahipliği yapıyor. 13-14 Ocak 2020 tarihlerinde Küçükler ve Yıldızlar grup turnuvaları; 15-16 Ocak 2020 tarihlerinde ise Minikler ve Gençler Turnuvaları düzenlenecektir. 3. Bölge Minikler (İlkokullar) grup turnuvaları ise 2. dönem düzenlenmesi planlanmıştır. Tüm turnuva gruplarından eşlendirme-sonuç ve fotoğraflara turnuva sitesinden ulaşabilirsiniz.
    TURNUVA SİTESİ  

29. Eyüboğlu Beyaz Fil Uluslararası Satranç Turnuvası Sona Erdi..

eyuboglu2020 torenBu yıl 29. su düzenlenen Eyüboğlu Beyaz Fil Uluslararası Satranç Turnuvası 12 Ocak 2020 Pazar günü yapılan son tur maçları ve ödül töreniyle sona erdi. Bu yıl Uluslararası katılımın da olduğu turnuvada 5 farklı ülkeden sporcular ile İl dışından 17 sporcu olmak üzere toplamda 622 sporcu ve 237 okul takımı 6 kategoride mücadele etti. Turnuva sonunda dereceye giren okullar ve sporcular ödüllerini düzenlenen kapanış töreninde aldı. Turnuvadan dereceler:
Takım Dereceleri:
U8: 1. Özel Bilfen Halkalı İlkokulu   2. Nezehat Aslan Ekşioğlu İlkokulu  3. T.V. Özel Şişli Terakki İlkokulu
U10: 1. Özel Yiğit Ortaokulu   2. Nihat Erim İlkokulu   3. FMV Özel Ayazağa Işık İlkokulu
U12: 1. Özel MEF Ortaokulu   2. Özel Eyüboğlu Çamlıca Ortaokulu   3. Yunus Emre Ortaokulu
U14: 1. Özel Küçükyalı Tekden Ortaokulu  2. Özel MEF Ortaokulu  3. Özel Yakacık Balkanlar Ortaokulu
U18: 1. Beşiktaş Sakıp Sabancı A.L.   2. İstanbul Erkek Lisesi   3. Özel Balkanlar Koleji A.L.
Bireysel Dereceler:
Elite: 1. Shageldi Kurbandurdyyev (TKM)   2. FM Umut Erdem Gündüz   3. Serdar İhsan Sarıkavak
U8: 1. Mehmet Furkan Tütüncü  2. Bekir Emrah Özdinç   3. Rüzgar Atıcı
U10: 1. Mustafa Ali Utlu   2. Kutay Ulukan   3. Ahmet Ülkü
U12: 1. Burak Doğa Şahin   2. Yusuf Alp Aksu   3. Can Efetaşkın
U14: 1. Metehan Özen   2. Doruk Ülker   3. Tuna Deniz Paç
U18: 1. Arda Altun  2. Hasan Hüseyin Kapusuz  3. Oğuz Kağan Aydın
Eyüboğlu Eğitim Kurumları tarafından turnuvada dereceye giren sporculara kupa-madalya ödülleri ile Elite kategoride dereceye giren sporculara toplamda 9.000 TL maddi ödül verildi. Dereceye giren sporculara ödüllerini Eyüboğlu Kolej Müdürü Selin Kebelioğlu, Burçak Eyüboğlu Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Kudret Uluköy, Eyüboğlu Çamlıca İlkokul Müdürü Gürkan Deniz, Burçak Eyüboğlu Anaokulu Müdürü Ayça Cenk, Burçak Eyüboğlu İlk ve Ortaokulu Müdürü Firuze Vanlıoğlu, Eyüboğlu Koleji ve Fen Lisesi Beden Eğitimi Bölüm Başkanı Durul Sarıoğlu, İl Temsilcisi Rıza Öney ve turnuva Başhakemi IA Fuat Ergür sundu. Ayrıca, turnuvayı tamamlayan tüm sporculara satranç takımı hediye edildi. Başarılı turnuva organizasyonları ve satranç sporuna destekleri için Eyüboğlu Eğitim Kurumlarına teşekkür ediyoruz. Turnuvadan dereceler, sonuçlar ve fotoğraflar ile canlı maçların pgn dosyalarına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
Bilgi: Sosyal etkinlik formu için - Tarih: 10.01.2020  Sayı: 52146 numarası formlarda yazılmalıdır.
    TURNUVA SOUÇLARI     FOTO GALERİ     TURNUVA SİTESİ   

29. Eyüboğlu Beyaz Fil Uluslararası Satranç Turnuvası Başladı..

   DSCN2580DSCN2611
Bu yıl 29. su düzenlenen Eyüboğlu Beyaz Fil Uluslararası Satranç Turnuvası 10 Ocak 2020 Cuma günü Eyüboğlu Eğitim Kurumları Çamlıca Kampüsünde yapılan açılış töreni ve ilk tur maçlarıyla başladı. Türkiye`de bir eğitim kurumu tarafından düzenlenen en büyük ve en eski turnuvalardan biri olma özelliğini yıllardır sürdüren turnuvaya bu yıl Azerbaycan, Gürcistan, Makedonya, Türkmenistan ve ülkemizle birlikte 5 farklı ülkeden yarışmacılar katılıyor. Ayrıca, İstanbul dışından 17 sporcunun da katılımıyla toplamda 622 sporcu ve 237 okul 6 kategoride turnuvaya katılım gösteriyor.
Turnuvanın açılış töreni Eyüboğlu Kolej Müdürü Selin Kebelioğlu, Burçak Eyüboğlu Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Kudret Uluköy, Eyüboğlu Çamlıca İlkokul Müdürü Gürkan Deniz, okul branş öğretmenleri, turnuva koordintörü Durul Sarıoğlu, İl Temsilcisi Rıza Öney, turnuva Başhakemi IA Fuat Ergür, sporcular, antrenörler, sporcu aileleri katılımı ile düzenlendi. Açılış konuşmalarında turnuva organizasyonu tarafından katılan tüm sporculara satranç takımı hediyesi verileceği duyuruldu. Yine bu yıl ilk defa Elit kategorisi turnuvaya dahil edilmiş olup, toplamda 9.000 TL maddi ödül dereceye girecek sporculara verilecek. Turnuva boyunca 10 masanın canlı yayın maçlarına, eşlendirme-sonuç ve fotoğraflara turnuva sitesinden ulaşabilirsiniz. Turnuva açılışından fotoğraflar haberin devamında yayımlanmıştır.
    TURNUVA SİTESİ   

Devamını oku...

29. Eyüboğlu Beyaz Fil Uluslararası Satranç Turnuvası 10-12 Ocak 2020`de..

eyuboglu2020 afissBu yıl 29. su yapılacak olan "Eyüboğlu Eğitim Kurumları Beyaz Fil Satranç Turnuvası" 10-11-12 Ocak 2020 tarihlerinde Eyüboğlu Eğitim Kurumları Çamlıca Kampüsünde Uluslararası olarak ilkokul, ortaokul ve liselerin katılımlarıyla gerçekleşecektir. Farklı okullardan çok sayıda öğrenciyi paylaşım, dostluk ve kardeşlik ortamında bir araya getirmeyi hedefleyen Eyüboğlu Eğitim Kurumları Satranç Turnuvası, Türkiye’de bir eğitim kurumu tarafından düzenlenen en büyük ve en eski turnuvalardan biri olma özelliğini yıllardır sürdürmektedir.
Bireysel takım turnuvası olarak 35 dakika+30 saniye düşünme süresinde 7 tur yapılacak turnuva; 8 Yaşaltı (U8), 10 Yaşaltı (U10), 12 Yaşaltı (U12), 14 Yaşaltı (U14) ve 18 Yaşaltı (U18) olmak üzere beş kategoride düzenlenecektir.
Turnuva formatına bu yıl ayrıca A Kategorisi (Elit) de eklenerek en yüksek ELO ratinge sahip 32 sporcu ile ELO ratinge sahip olmayan en yüksek UKD ratingli 25 sporcu bu kategoriye kayıt yaptırabilecektir. A Kategorisi için davetli yabancı sporcuların da katılım göstermesi planlanmıştır.
Turnuva sonunda her kategoride dereceye girecek okullar ve sporcular kupa-madalya ödülleri ile A Kategorisinde dereceye girecek sporcular toplamda 9.000 TL maddi ödül ile ödüllendirilecektir.
Turnuvaya kayıtlar turnuva internet sitesinden online kayıt yöntemiyle 26 Aralık 2019, Perşembe 14:30`dan itibaren başlayacaktır. Detaylı bilgi turnuva sitesinde yayımlanacaktır.
NOT: Okullar takım olarak Yaş kategorilerine kayıt yaptırabilir. A kategorisi için de sporcular ayrıca kayıt yaptırabilir, son başvuru tarihi sonrası rating sıralamasına göre sporcunun A kategorisine katılım durumu açıklanacaktır.
DUYURU: Turnuvaya kayıt yaptırmış tüm sporcular asıl kayıtlı sporcu olarak turnuvaya dahil edilmiştir. Tüm sporculara başarılar dileriz.
DUYURU-2: Turnuva organizasyonu tarafından turnuvayı tamamlayan tüm sporculara satranç takımı hediye edilecektir.
   TURNUVA SİTESİ      EŞLEDİRME/SONUÇLAR      saat CANLI YAYIN  

2019-2020 İstanbul Okul Sporları Bölge Turnuvaları Başlıyor..

2020 okulspor_bolge_afis_dikeys2019-2020 İstanbul Okul Sporları Satranç İl Birinciliği 13-16 Ocak 2020 tarihlerinde 3 Bölge Grubunda yapılacaktır. Turnuvalar İstanbul geneli tüm resmi ve özel okulların katılımına açıktır.
1. Bölge Turnuvası Sultanbeyli Belediyesi Spor Salonu`nda, 2. Bölge Turnuvası: Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Merkezi`nde ve 3. Bölge Turnuvası ise Esenyurt ilçesinde Torium AVM`deki Esenyurt İlçe Temsilciliği Salonu`nda yapılacaktır.
Turnuva formatına göre; okullar her kategoride 4 asıl+2 yedek sporcuyla kategorilere katılabilirler. Birden fazla katılım talepleri son başvuru tarihi sonrası gelen toplam başvuru sayısına göre değerlendirilecektir.
Her turnuva grubunda; Minikler(A), Mnikler (B), Küçükler,Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde ve her kategoride genel ve kızlar kategorileri ayrı olarak toplamda 8 kategoride düzenlenecektir. 3. Bölgede Minikler kategorileri 2. dönem düzenlenecektir, tarihleri ilan edilecektir.
Bölge Turnuvalarında genel kategorilerde ilk 6 ve kız kategorilerinde ilk 4`te yer alacak takımlar Şubat 2020 yarıyıl tatili sonrası düzenlenecek İstanbul Okul Sporları Final Turnuvasına katılım hakkı elde edecektir. Final Turnuvası tarihleri ve yeri daha sonra turnuva sayfasında yayımlanacaktır.
Kayıt için yönergede belirtilen başvuru adımları izlenmelidir. Kayıtlar turnuva sayfasından online kayıt yöntemiyle 24 Aralık 2019 Salı günü 20:00 başlayacaktır. Ayrıntılı bilgiye turnuva sitesinden ulaşabilirsiniz.    TURNUVA SİTESİ