banner isbank

Satranç Haberleri

2017 Dünya Takımlar Şampiyonası’nı Beşinci Tamamladık!

trmilli takim_17Rusya`nın Hantı-Mansiysk şehrinde düzenlenen ve 26 Haziran 2017 tarihinde sona eren 2017 Dünya Takımlar Şampiyonası'nda milli takımımız, ABD ve Ukrayna gibi satranç devlerinin önünde 10 puanla 5. sırada tamamlayarak büyük bir başarıya imza attı! Takımımız böylece Olimpiyat'ta elde edilen altıncılığın da İsviçre Sistemi kaynaklı tesadüfi bir derece olmadığını ve milli takımımızın yükselen satranç seviyesinin bir göstergesi olduğunu herkese kanıtlamış oldu. Dragan Solak, Mustafa Yılmaz, Emre Can, Vahap Şanal, Batuhan Daştan ve kaptanımız Krasenkow en büyük övgüleri hak ediyorlar! Hepsine ayrı ayrı tebrikler!
Milli Takımımız 28 Haziran 2017 Çarşamba günü ülkemize dönüyor. Çarşamba 18.00`da İstanbul Atatürk Havalimanında Milli Takımımızı karşılamaya satrançseverleri bekliyoruz..

Murat Bora Gökkaya’dan İki Güzel Derece..

image4 ABD'nin Las Vegas şehrinde, 14-18 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası Las Vegas Satranç Festivali'nde yarışan İstanbul sporcumuz Murat Bora Gökkaya, Uluslararası Gençler Hızlı Satranç Turnuvası'nda beşinci, Uluslararası Gençler Satranç Şampiyonası'nda ise 238 sporcu arasında ikinci olma başarısı gösterdi.
Her iki derecesi de kupa ile ödüllendirilen sporcumuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Trophy-Open / 14-Under  

 

Devamını oku...

Sporcularımızdan Avrupa’da Gurur Tablosu: 9 Kupa 25 Madalya!

1milli takim2milli takim
Türk satranççılardan Türkiye'ye madalya yağdı. Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası'nda, 5'i altın, 3'ü gümüş ve 1'i bronz madalya olmak üzere toplam 9 kupa ve 25 madalya kazanan sporcularımız, Avrupa'da gurur tablosuna imza attı. Karadağ'ın Budva şehrinde 10-20 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen şampiyonada 23 ülkeden 341 sporcu yarıştı.
Şampiyonada, 9 yaş genelde CM Kerem Ertem, 9 yaş kızlarda Elif Zeren Yıldız, 11 yaş genelde Zeki Berke Çaputçuoğlu, 13 yaş kızlarda WCM Esma Doğa Duran ile 17 yaş kızlarda WCM Bengü Sena Ayan çok başarılı müsabakalara imza atarak Avrupa Şampiyonu oldu. Giresun'dan Enes Tanrıverdi 13 yaş genelde, 17 yaş genelde Efe Can Tepe ile 17 yaş kızlarda Poyraz Dursun Türkiye'ye gümüş madalya getiren sporcular oldu. 11 yaş kızlarda Gülenay Aydın ise Avrupa üçüncüsü oldu. İstanbul sporcularımızdan Yağız Çınar Akın beşinci ve 17 yaş kızlarda WCM Sinem Çağla Gündoğan ise altıncı oldu. 20 Haziran 2017 Salı günü yurda dönen sporcularımızı İstanbul Atatürk Havalimanında İl Temsilcisi Rıza Öney ve aileleri çiçeklerle karşıladı. Sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.. 
Turnuva Haberi 

Sinem Çağla Gündoğan WFM Oldu..

sinem cagla_gundoganKaradağ'ın Budva kentinde düzenlenen 2017 Avrupa Okullar Şampiyonası'na bugün oynanan 3. tur maçları ile devam edildi. Oynanan turların ardından sevindirici haber 17 yaş kız kategorisinde yarışan genç yeteneğimiz WCM Sinem Çağla Gündoğan'dan geldi. 1. masada bir başka Türk sporcu Poyraz Dursun'a karşı kazanmayı başaran Gündoğan, bu sonuçlar ile 2100 ELO barajını geçmeyi başardı ve WFM unvanını almaya hak kazandı. Sporcumuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.   Haberin Devamı İçin Tıklayınız..

Silivri Avm'de Geleceğin Yıldızları Satranç Turnuvası


IMG-20170618-WA0019IMG-20170618-WA0020
18 Haziran 2017 tarihinde Silivri Avm'de Geleceğin Yıldızları Satranç Turnuvası gerçekleştirildi. Turnuva minikler ve küçükler olmak üzere iki ayrı kategori de düzenlendi. Minikler kategorisinde yarışan tüm sporculara madalya verilirken küçükler kategorisinin ilk üç derecesine kupa ve ilk ona giren sporcularına madalya verildi.
Küçükler kategorisinde sıralama şu şekildeydi: 1-Eymen Yiğit Takır. 2-Ela Cebecioğlu, 3-Azra Duru Toygar
banner eğitim

Bilgi Sistemleri

banner ulusal
banner lisans
banner ukd
banner mavikale2
banner turkbase