banner isbank

Satranç Haberleri

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun..

adsz tasarm 1819 Mayıs 1919'da Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Samsun'a ayak basarak Türk Milleti için bağımsızlık ve egemenlik ateşini yaktı. Biz vatanı, bayrağı ve toprağı için bir ömür tek yürek olmuş bir milletiz! Gençlerimiz, çocuklarımız sizler ışığınızla, fikirlerinizle ve başarınızla bizleri geleceğin aydınlık yüzlerisiniz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

"Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyet'ini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinedir"

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı videomuz için tıklayınız.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun..

23nisan2020Türkiye için, satranç için varız! Bu güzel memleket için, bu akıllı, pırıl pırıl çocuklarımız için, aydınlık yarınlarımız için çok çalışmaya, çok üretmeye varız!
Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği en büyük bayramın 100. yılını kucaklamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yarının teminatı olan çocuklarımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun..
23nisan2020 istanbul
                                     İstanbul hakemlerimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı..

"Satranç Çalışıyoruz" 3. Ders Başlıyor!..

img 20200331 101551 564"Satranç Çalışıyoruz" etkinliğimizle, haftanın her salı ve perşembe günleri, 7 - 8 yaşındaki çocuklarımızla canlı yayın derslerinde bir araya geliyoruz. 3. ders 7 Nisan Salı günü saat 15.00'te başlıyor.  FM Yasin Emrah Yağız, dersin ilk bölümünde saldırı ve savunma kavramlarının yanı sıra mat etme çalışmaları, ikinci bölümünde ise stratejik bilgiler üzerinde çalışma yapacak. Yeni ders takibi ve tekrar bölümleri için; satranc.tsf.org.tr

Dijital Dünyada Satranç Turnuvaları Başlıyor!..

online turnuva
Türkiye Satranç Federasyonu(TSF), “Evde Satranç Var” kampanyasının ardından şimdi de sporcuları dijital dünyada turnuva heyecanında buluşturmaya hazırlanıyor. Yeni koronavirüs (COVID19) salgını nedeniyle çok sayıda turnuvanın iptal edilmesi, eğitimin uzaktan eğitimle devam etmesi üzerine satranç sporunu dijital platformlara taşımak için hazırlıklarını tamamlayan TSF, 7'den 70'e tüm sporcuları online turnuvalara davet ediyor. Aynı zamanda TSF tarafından “Evde Kal, Satrançla Kal” kampanyası kapsamında 7-8 yaş grubuna özel "Satranç Çalışıyoruz" etkinliği de düzenlenecek. TSF Antrenörler Kurulu tarafından hazırlanan etkinlikte, FM Yasin Emrah Yağız’ın sunumlarıyla, 7-8 yaş çocuklar için çeşitli seviyelere hitaben konular işlenecek, sorular çözülecek ve oyunlar oynanacak.
Lisanslı sporcuların katılacağı “Evde Kal 15 Yaş ve Altı Online Yıldırım Satranç Turnuvası” ve Türkiye Satranç Federasyonu ve Red Bull iş birliğiyle düzenlenecek olan, 16 yaş ve üstü lisanslı sporcuların katılım sağlayabileceği ödüllü ve daha farklı bir formatta yapılacak online satranç turnuvaları için geri sayım başladı. TSF ve Red Bull iş birliğiyle 16 yaş ve üstü lisanslı sporcuların katılacağı online turnuvalar için de, gerekli duyurular en kısa süre içerisinde yapılacaktır.
“Evde Kal 15 Yaş ve Altı Online Yıldırım Satranç Turnuvası”, 2 - 6 Nisan 2020 tarihleri arasında düzenlenecek. 3 kategoride 3+2" zaman temposunda gerçekleştirilecek olan turnuvanın her kategorisinde 150 sporcu kontenjanı olacak.
Herkesi bu müthiş mücadeleye katılmaya, satranç ruhunu tüm Türkiye’ye yaymaya, "Satrançla Kal"maya davet ediyoruz.
 “Evde Kalın, Satrançla Kalın”!
“Evde Kal 15 Yaş ve Altı Online Yıldırım Satranç Turnuvası” hakkında detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız.

EVDE KAL, SATRANÇLA KAL!..

evdekalYeni koronovirüs tehdidi nedeniyle çok sayıda tedbir alınıyor. En büyük hedef, bu krizden en az hasarla ve sağlıkla çıkabilmek. Dünyadaki diğer ülkeler gibi Türkiye’deki tedbirler de salgın riski ortadan kalkana kadar geçici olarak uygulanacak. Bilim insanlarının bu süreçteki önerilerine uyulması, Sosyal temasın kaldırılması, sosyal mesafenin korunması, sosyal hareketliliğin azaltılması bu süreçte virüsün yayılma hızını, dolayısıyla yol açtığı tehdidi düşürecek en önemli etkenler olarak değerlendiriliyor. Zor ve sıkıntılı bu günlerde Türkiye Satranç Federasyonu olarak hem büyük satranç ailemiz hem de tüm Türkiye’deki satrançseverler için “EVDE SATRANÇ VAR” Kampanyası’nı başlatıyoruz.
Sosyal izolasyon sürecinin virüs tehdidinin yayılmamasında önemli olduğu vurgusunun uzmanlar tarafından sıklıkla vurgulandığı bu günlerde herkesi satrancın heyecan ve mücadele dolu dünyasına davet ediyoruz. Evlerinde satranç oynamaya, bilmeyenleri öğrenmeye ve de bu güzel görüntüleri hem bizimle hem de sosyal medya hesaplarından paylaşmaya çağırıyoruz.
Satranç öğrenmek isteyenler için de TSF’nin web sayfasındaki dijital eğitim bölümünden yararlanma fırsatını sunuyoruz.
KAMPANYAMIZA KATILMAK İÇİN NE YAPABİLİRSİNİZ?
“EVDE SATRANÇ VAR” Kampanyasına katılmak isteyenler sosyal medya hesaplarında fotoğraf ve görüntülerini; “Evde kal, satrançla kal” sloganı ve #EvdeSatrançVar etiketi ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca TSF’nin sosyal medya hesaplarında kullanılmasını dilerseniz fotoğraf ve videolarınızı WhatsApp 0 535 928 9748 numarasına ya da Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail atabilirsiniz.

Banner - Market

tsf market_ban

Bilgi Sistemleri

banner ulusal
banner lisans
banner ukd
banner mavikale2
banner turkbase