banner isbank

Satranç Haberleri

MEV Koleji Özel Büyükçekmece Okulları 3. Satranç ve Hoşgörü Turnuvası Sona Erdi...

mev2017 foto2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Mev Koleji - Büyükçekmece tarafından 3.sü gerçekleştirilen Satranç ve Hoşgörü turnuvası adı gibi hoşgörü içerisinde sona erdi. Turnuva sonucunda her kategoride dereceye giren ilk üç takıma kupa ve sporcularına madalya, bireysel dercelerde her kategoride ilk beş sporcuya madalya ve süpriz hediyeler ve turnuvayı tamamlayan bütün okul ve oyunculara 'Katılım Belgesi' verildi. Hoşgörü içerisinde gerçekleştirilen turnuvanın görüntülerine fotoğraf galerisinden ulaşabilirsiniz.
   FOTO GALERİ     Turnuva Sonuçları

MHS DUYURUSU

duyuruu.pngDeğerli hakemlerimiz;

Yakın bir zamanda kullanıma açtığımız MHS (Merkezi Hakem Sistemi) girişleri devam etmektedir. Güncel verilerle 2000 civarı vizeli hakemimizin 1100'ü sisteme girişlerini tamamlamışlardır. TSF etkinlik takvimindeki Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda MHS'deki hakemlerimiz arasından görevlendirme yapılacağından tüm hakemlerimizin MHS'ye kayıt olmaları gerekmektedir. (Banka hesap bilgisi, fotoğraf, güncel e-posta adresi, güncel cep telefonu numarası gibi bilgiler eksiksiz olmalıdır.)

Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Şampiyonaları sistemde açılmış olup, 15 Aralık 2017 tarihine kadar talepte bulunan hakemlerimiz arasından MHK tarafından atama yapılacaktır.

Talepler doğrultusunda MHK tarafından seçim yapılırken aşağıdaki hususlar da (önem sırası olmaksızın) dikkate alınacaktır.

  • İldeki MHS'ye kayıtlı hakem sayısı
  • İline aktif hakemlik katkısı
  • Benzer yarışma tecrübesi ve deneyimi
  • İl temsilciliklerinin yazılı önerisi
  • Gelişim seminerlerine katılım ve başarı durumu
  • İllerden gelen başhakem ve gözlemci raporları
  • İlin satrançta gelişmişlik önceliği

2017 Türkiye Şampiyonu GM Mustafa Yılmaz..

dsc 14922017 Türkiye Satranç Şampiyonası 11-21 Kasım 2017 tarihleri arasında Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ev sahipliğinde gerçekeşti. 11 tur süren heyecan dolu yarış sonunda İstanbul sporcumuz GM Mustafa Yılmaz şampiyonluğu kazandı. Turnuvada IM Oğulcan Kanmazalp ikinci, FM Efe Mert Kılıç ise üçüncü oldu. FM Kılıç, şampiyonada sergilediği başarılı performansı ile ilk IM normunu da elde etti. Turnuva sonunda dereceye giren sporcular toplamda 35 bin TL nakdi ödül kazandı. Turnuvadan sıralama-sonuç, fotoğraf ve haberlere turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz.
   TURNUVA SAYFASI 

Federasyon Başkanımız İstanbul`da Satranç Ailesiyle Buluştu..

istanbul kasim2017TSF Başkanı Gülkız Tulay, 20-22 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul ve ilçelerinde bir dizi ziyaret gerçekleştirerek satranç ailesiyle ve satranca destek olan il-ilçe yöneticileri ile bir araya geldi. TSF İstanbul İl Temsilcisi Rıza Öney ve ilçe temsilcilerinin Başkan Tulay'a eşlik ettiği ziyaretlerin ilk gününde İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Spor Şube Müdürü Kubilay Kalaycıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep makamlarında ziyaret edildi. İl ve ilçelerde gerçekleştirilen sportif faaliyetler ve projelere yönelik yapılan görüşmelerin ardından TSF Esenyurt İlçe Temsilciliği ve Bahçeşehir Yıldız Satranç Kulübü ziyaret edildi. Kulüp temsilcileri ile bir araya gelen Tulay, faaliyetler ile ilgili bilgi aldı.
Silivri'de ise ilk olarak Çağrıbey Ortaokulunda öğrenim gören özel öğrencilerle sınıflarında bir araya gelindi. Tulay, okuldaki satranç faaliyetleri ile ilgili satranç antrenörü Eren Ersoy'dan bilgi aldı ve tüm öğrencilere satranç takımı hediye etti.
TSF Başkanı Tulay'ın İstanbul temasları Silivri Belediyesi Başkan Yardımcısı Bora Balcıoğlu'nun makamına, satranca verdiği destek için teşekkür ziyareti ile devam etti. Ziyarette önümüzdeki yıl organize edilecek faaliyetler de görüşüldü. Silivri Akıl Küpü Satranç Kulübü'nde sporcu ve kulüp temsilcileri ile buluşan Tulay, birçok satranç turnuvasına ev sahipliği yapan Silivri AVM'de ise Halkla İlişkiler Müdürü Simge Yalçınkaya ile bir araya geldi.
22 Kasım Çarşamba günü yapılan görüşmelerin durağı ise Bahçelievler Spor Kulübü Başkanı Yusuf Yıldırım, Bahçelievler Belediyesi Kültür Müdürü Cemalettin Çelik, GHSİM Bahçelievler İlçe Müdürü Numan Şahin ve Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Balekoğlu'nun makamları ve Beyin Sporları Akademisi ile Bayrampaşa Satranç Eğitim Merkezi oldu.
Başkan Tulay, Beyin Sporları Satranç Akademisi'nde Satranç Gönüllüleri Derneği Başkanı Cem Tarlabaşı ile de bir araya gelerek dernek faaliyetleri ile ilgili görüşme yaptı.
Ziyaret edilen il-ilçe yöneticileri ile önümüzdeki dönemde hayata geçecek organizasyon plan ve projeleri görüşülerek yerel yönetimlerin katkılarının önemi vurgulandı. Yapılan görüşmelerde İstanbul İl Temsilcisi Rıza Öney'in yanı sıra İl Temsilcisi Yardımcıları Eyüp Araz ve Talha Emre Akıncıoğlu, Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Nuri Gençay Genç ve Esenyurt İlçe Temsilcisi Zeki Sarıkavak da hazır bulundular.

Devamını oku...

Naim Süleymanoğlu'nu Kaybettik

n.suleymanogluOlimpiyat ve Dünya şampiyonlukları ile spor tarihine ismini altın harflerle yazdıran ve ülkemizin gururu olan haltercimiz Naim Süleymanoğlu'nun tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.
Cep Herkülü lakaplı eski Milli sporcumuza unutulmaz başarıları nedeniyle minnettar olduğumuzu ifade eder, her zaman saygı ve şükranla anacağımızı belirtiriz.
Merhum Naim Süleymanoğlu'na Allah'tan rahmet; ailesi, sevenleri ve tüm spor camiasına başsağlığı dileriz.

Devamını oku...

banner eğitim

Bilgi Sistemleri

banner ulusal
banner lisans
banner ukd
banner mavikale2
banner turkbase