banner isbank

Galatasaray İlk Lisansına Kavuştu

18 Eylül ayında bünyesine satranç şubesini ekleyen Galatasaray Spor Kulübü'nün ilk lisansı Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay tarafından Kulüp Başkanı Ünal Aysal'a takdim edildi. Aysal, toplantıda yaptığı konuşmada, satrancın önemli bir spor olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
"Çok güzel bir şubenin üyelerisiniz. Bugün federasyon başkanımız bizlerle beraber. Ben de eski bir satranç oyuncusuyum. Çocukluğumdan beri satranç oynuyorum. Satranç sadece zihinsel gelişmeyi değil dinlenmeyi de sağlayan bir spordur. Satranç ciddi bir spordur. Bütün sporlar adele ile yapılmıyor. Satranç insanın zihinsel kapasitelerini yükselten, geliştiren bir spordur. Bütün dostlarıma bu sporu özellikle öneriyorum. Sporcularımızın gelişimlerini ve başarılarını alkışlamak istiyoruz."
Gülkız Tulay ise Galatasaray'ın Türkiye'nin en köklü spor kulüplerinden biri olduğunu vurgulayarak, "Böyle güzide bir kulübünün satranç branşını açmış olmasından dolayı mutluluğumuzu belirtmek istiyorum. Galatasaray kendisine yakışanı yaparak çalışmaya altyapıdan başladı. Kısa sürede çok güzel başarılar elde edileceğinden kuşkumuz yok" ifadelerini kullandı.
TT Arena GS Store'da gerçekleştirilen programa, Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Kaya, Galatasaray İlkokul Müdürü İhsan Zeren, Galatasaray Lisesi Müdür Yardımcısı Çiğdem Böke, Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Suat Sözen, Galatasaray Spor Kulübü Direktörü Levent Akın, TSF Milli Takımlar Sorumlusu Yasin Emrah Yağız, TSF Sporcular Kurulu Başkanı IM Can Arduman, TSF Teknik Kurul Üyesi Özgür Solakoğlu, Galatasaray Satranç Takımı Şube Kaptanı Volkan Silivri, Galatasaray Satranç Takımı Başantrenörü Yakup Erturan, Galatasaray Satranç Takımı Antrenörü Deniz Seyhanoğlu, İstanbul İl Temsilcisi Rıza Öney ve Galatasaray İlkokulu'ndan 10 satranç sporcusu katıldı.

12
13

14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Banner - Market

tsf market_ban

Bilgi Sistemleri

banner ulusal
banner lisans
banner ukd
banner mavikale2
banner turkbase