banner isbank

2020 Türkiye Şampiyonalarında İstanbul`dan Derece Yağmuru..

trkucukler yildizlar2020_torenAvrupa’nın en çok katılımlı satranç şöleni “Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonaları”, 2 bin 557 sporcunun katılımıyla 18-25 Ocak 2020 tarihleri arasında düzenlendi. Şampiyonada, 7 bin kişiyi aşkın katılım ile ‘Türkiye buluşması’ yaşandı. 1 hafta süren şampiyonluk mücadelesinde 26 kategoride 7’den 77’ye kadar dereceye giren tüm sporculara ödülleri takdim edildi.
İstanbul sporcularımız 8 Şampiyonluk, 18 Kupa, 31 madalya ve 31 sporcumuz milli takım havuzuna girmeye hak kazanarak bu yıl da İstanbul`u en başarılı il yaptılar. Kategorilerinde şampiyon olan sporcularımız: Özgür Toprak Kurt (8 Genel), Uygar Duruçay (10 Genel), Rengin Aslan (10 Kızlar), Elvin Esma Büyük (11 Kızlar), Ecrin Efsa Büyük (13 Kızlar), FM Emirhan Tarlabaşı (17 Genel), WFM Sude Hereklioğlu (18 Kızlar), IM Turhan Yılmaz (Emektarlar), Cem Pekün (Kıdemli Emektarlar). Sporcularımızın başarısını tebrik ediyor, onları yetiştiren ailelerini ve antrenörlerini de kutluyoruz. İstanbul sporcularımız derecelerine haberin devamından ve turnuva sayfalarından ulaşabilirsiniz. #İstanbulSatrancıSeviyor

Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası - Türkiye Yıldızlar Şampiyonası - Türkiye Emektarlar Satranç Şampiyonası
                                                             
8genel
                                                             8 Yaş Genel - 1. Özgür Toprak Kurt (İstanbul)
 
10genel
                                                           10 Yaş Genel - 1. Uygar Duruçay (İstanbul)
10kizlar
                                          10 Yaş Kızlar - 1. Rengin Aslan (İstanbul) 2. Duru Uçar (İstanbul)
11genel
                                                            11 Yaş Genel -  3. Efe Yalçın Kaya (İstanbul)
11Kizlar
                                                          11 Yaş Kızlar - 1. Elvin Esma Büyük (İstanbul)   
12genel
                                                    12 Yaş Genel -  3. CM Hasan Hüseyin Çelik (İstanbul)
13genel
                                                         13 Yaş Genel -   3. Adar Tarhan (İstanbul)

13kizlar
                                                     13 Yaş Kızlar - 1. Ecrin Efsa Büyük (İstanbul)
14genel
                                                       14 Yaş Genel -  2. Yağız Çınar Akın (İstanbul)
14kizlar
                                                          14 Yaş Kızlar -  2. WCM Elif Keskin (İstanbul)
17genel
                                                       17 Yaş Genel - 1. FM Emirhan Tarlabaşı (İstanbul)
17kizlar
                                                          17 Yaş Kızlar -  2. WFM Eylül Çelik (İstanbul)

18kizlar
                                                        18 Yaş Kızlar  - 1. WFM Sude Hereklioğlu (İstanbul)

emektarlargenel
                                          Emektar Genel - 1. IM Turhan Yılmaz (İstanbul) 2. Bülent Güner (İstanbul)
                                                                Emektar Kadınlar -  1. Gülümser Öney (İstanbul)
kdemliemektar
                                        Kıdemli Emektarlar - 1. Cem Pekün (İstanbul) 2. Mustafa Yüksel (İstanbul)

tremektarlar2020
           Şampiyonaya katılan İstanbul sporcularımız ve Emektarlar turnuvası başhakemi FA Selda Serenli Elden