banner isbank

2019 Türkiye Şampiyonalarında İstanbul Sporcularımızın Büyük Başarısı..

istanbul derecelerimiz2019Antalya`da düzenlenen ve Türkiye`nin dört bir yanından 7'den 77'ye her yaş grubundan toplam 2 bin 636 sporcunun bir hafta boyunca büyük bir heyecan ve dostluk içinde hamle yaptığı 2019 Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonaları`nda büyük yarış sona erdi ve 26 kategoride ‘Türkiye Şampiyonları’ belli oldu.
19-26 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenen şampiyonalarda İstanbul sporcularımız başarılarıyla bizleri gururlandırdı.
İstanbul sporcularımız 17 Kupa, 42 madalya ve 33 sporcumuz milli takım havuzuna girmeye hak kazanarak bu yıl da İstanbul`u en başarılı il yaptılar. Kategorilerinde şampiyon olan sporcularımız: Işıl Özyiğit (9 Kızlar), Ecrin Efsa Büyük (12 Kızlar), CM Taha Özkan (12 Genel), Emirhan Tarlabaşı (16 Genel), Vedat Ali Çetinkaya (Emektarlar), Mustafa Yüksel (Kıdemli Emektarlar)
Sporcularımızın başarısını tebrik ediyor, onları yetiştiren ailelerini ve antrenörlerini de kutluyoruz. İstanbul sporcularımız dereceleri ve milli takım havuz sporcuları listesine haberin devamından ve turnuva sayfalarından ulaşabilirsiniz. #İstanbulSatrancıSeviyor

Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası - Türkiye Yıldızlar Şampiyonası - Türkiye Emektarlar Satranç Şampiyonası
       
Küçükler Milli Takım Havuz Listesi - Yıldızlar Milli Takım Havuz Listesi

9g                                                                9 yaş genel: 3. Uygar Duruçay (İstanbul)

9k                                                                 9 yaş kızlar: 1. Işıl Özyiğit (İstanbul)

11g                                                   11 yaş genel: 2. Hasan Hüseyin Çelik (İstanbul)

12g                                           12 yaş genel: CM Taha Özkan (İstanbul) 2. Adar Tarhan (İstanbul)

12k                                    12 yaş kızlar: 1. Ecrin Efsa Büyük (İstanbul) 3. Hatice Aslı Muştu (İstanbul)

13g                                                           13 yaş genel: 3. Yağız Çınar Akın (İstanbul)

15g                                                                  15 yaş genel: 3. Batu Angün (İstanbul)

16g                                       16 yaş genel: 1. Emirhan Tarlabaşı (İstanbul) 3. Emre Demirbaş (İstanbul)

16k                                                                 16 yaş kızlar: 2. WCM Eylül Çelik (İstanbul)

emektar genel                                  Emektarlar genel: 1. Vedat Ali Çetinkaya (İstanbul) 3. Hür Yasin (İstanbul)

kidemli emektarlarKıdemli Emektarlar genel: 1. Mustafa Yüksel (İstanbul) 2. Salih Muratoğlu (İstanbul) 3. Tahir Sami Büyükgökçesu (İstanbul)

jim 6042_hakemŞampiyonaların en kıdemli sporcusu İstanbul'dan Savran Tekeli, en küçük genel sporcu İstanbul'dan Erk Yıldırım Keser ile İstanbul hakemlerimizden Küçükler Şampiyonası Başhakemi IA Bilge İbrahim Özel ve Yıldızlar Şampiyonası Başhakemi IA Özgür Acar.