banner isbank

Hakem Listesi

Duyurular

Satranç Hakemlerimizle Online Seminerlerimiz Devam Ediyor..

2020 istanbul_hakemler_online_afisİstanbul Satranç hakemlerimizle dijital ortamda bir araya geliyoruz.. Yeni koronavirüs (COVID19) salgını nedeniyle tüm turnuva ve faaliyetlerinin iptal edildiği bugünlerde İstanbul İl Temsilciliği organizasyonunda ve TSF Hakem Çalıştayına katılan hakemlerimizin katkılarıyla Nisan-Mayıs 2020 aylarında online seminerlerin düzenlenmesi planlanmıştır.
Seminerler tüm İstanbul hakemlerimizin katılımına açık olup; IA Fuat Ergür, IA Gökmen Muş, IA Özgür Acar, FA Buğra Ayyıldız, FA Selda Serenli Elden ve NA Volkan Oğul eğitmenliğinde düzenlenecektir. Seminer içeriklerinde FIDE Kuralları, formasyon, TSF talimatları, farklı düzeylerde swiss manager eşlendirme sistemi uygulamaları, örnek durum incelemeleri, hızlı soru-cevap içerikleri konularında yapılacaktır.
Online seminerlerin katılımı ücretsiz olup, ortalama 2 saatlik sürelerde ve her hafta düzenlenmesi planlanmıştır. Online seminer programı haberin devamında yayımlanmış olup, online kayıt bilgisi de haberin devamında yer alacaktır.
İletişim: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Devamını oku...

Swiss Manager Uygulama Eğitimi..

swiss manager2İstanbul İl Temsilciliği İl Hakem Kurulu tarafından İstanbul hakemlerimizin katılımına yönelik swiss manager uygulama eğitimi düzenlenecektir. Eğitimler 25 Ocak 2020 Cumartesi 10:30`da İl Temsilciliği Eğitim Salonu`nda (Beyoğlu) ve 1 Şubat 2020 Cumartesi 10:30`da Beylikdüzü Büyükşehir Ortaokulu`nda düzenlenecektir. Eğitimler NA Evren Berat Aydın ve NA Yakup Coşkun tarafından verilecek olup il hakemi ve üstü ünvandaki hakemlerimizin katılması önceliklidir. Eğitimlere katılmak için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. e-posta adresine Ad-Soyad ve katılmak istenilen kurs bilgisi iletilmelidir. Katılımcıların yanlarında dizüstü bilgisayarlarını getirmeleri gerekmektedir.
DUYURU: 25 Ocak 2020 Cumartesi günü yapılacak eğitime katılım için e-posta göndermiş tüm hakemlerimiz kursa katılım gösterebilirler.

İstanbul Hakem Gelişim Kursu 15-16-17 Kasım 2019`da..

il_hakemi_kokardİstanbul Hakem Gelişim Kursunun 15-16-17 Kasım 2019 tarihlerinde Üsküdar Hattat İsmail Hakkı İlkokulu`nda yapılması planlanmıştır (Marmaray Üsküdar istasyonundan yürüme mesafesindedir, HARİTA-KONUM)
Hakem Gelişim Kursuna dönem vizesi yapılmış 1 yılını doldurmuş aday hakemler ve il hakemleri (ulusal norm için) katılım gösterebilirler. Kurs kontenjanı 35 kursiyerle sınırlı olup, kayıtlar başvuru tarih sırasına göre kabul edilecektir.
DUYURU: Yeterli katılım olmadığından dolayı kurs iptaledilmiştir. Kurs ücretini yatırmış hakemlerimiz TSF İletişim Merkezi`nden kurs ücreti iadesi talebinde bulunabilir veya planlanacak gelecek gelişim kursunda kurs ücretini kullanabilirler.
İstanbul Hakem Gelişim Kursunun 15-16-17 Kasım 2019 tarihlerinde Üsküdar Hattat İsmail Hakkı İlkokulu`nda yapılması planlanmıştır (Marmaray Üsküdar istasyonuna yürüme mesafesindedir, HARİTA-KONUM).
Hakem Gelişim Kursuna dönem vizesi yapılmış 1 yılını doldurmuş aday hakemler ve il hakemleri (ulusal norm için) katılım gösterebilirler. Kurs kontenjanı 35 kursiyerle sınırlı olup, kayıtlar başvuru tarih sırasına göre kabul edilecektir.
Kursa katılım için 8 Kasım 2019 Cuma 20.00`a kadar haberin devamından online kayıt yaptırılmalıdır. Online kayıt sonrası kurs katılım bedeli dekontu ve kursa katılım dilekçesinin kurs e-posta adresine göndermesi gerekmektedir.
PROGRAM DUYURUSU: Kurs Cuma günü 16.00`da başlayacak olup, Cumartesi ve Pazar günü ise tam gün yapılacaktır.

  Katılım Koşulları ve Gereki Evraklar   DİLEKÇE    ÇALIŞMA DOKÜMANLARI  

Aday Hakem Kursu 25-26-27 Ekim 2019`da..

aday hakem_kokart_kucuk
25-26-27 Ekim 2019 tarihlerinde Üsküdar Çengelköy İlkokulu ev sahipliğinde Aday Hakem Kursu açılması planlanmıştır.
Kursa katılmak için; katılım koşullarını sağlayan adaylar, haberin devamındaki ön başvuru formu doldurmalıdır.
Sınıf kontenjanı 30-35 kursiyer ile sınılıdır. Ön kayıtlar 4-12 Ekim 2019 tarihleri arasında online olarak haberin devamından yapılacaktır. Ön başvurusu uygun olan adaylar 13 Ekim 2019 Pazar günü ilan edilecek ve 18 Ekim 2019 Cuma 16.00`a kadar gerekli evrakları İl Temsilciliğine (Taksim) eksiksiz olarak getirmeleri gereklidir.
BİLGİ: Başvuruların kontenjanın üzerinde gerçekleşmesi durumunda; adayların ("satranç sporcusu olmaları (Lisanslı), Ratingli sporcu olmaları, satranç eğitimcisi ve antrenör olmaları, yabancı dil ve bilgisayar kullanabiliyor olmaları gibi ölçütler öne çıkar") talimatta yer alan kriterlerine göre katılımcı listesi oluşturulacaktır. Hakemlik yapmak isteyen ve bu alanda vakit ayırabilecek adayların başvuruda bulunmaları önemle rica olunur.
DUYURU-2: Kurs kayıt süresi sona ermiştir. Kursiyer listesi 24 Ekim 2019 itibariyle haberin devamında güncellenmiştir. Yedek listeden eklenen adaylar evraklarını eksiksiz bir şekilde 24 Ekim 2019 Perşembe 16:00`a kadar İl Temsilciliği Beyoğlu ofisine teslim etmeleri gerekmektedir.

2019-2020 Yeni Lisans / Vize Dönemi Başladı..

banner lisansSayın Sporcu, Antrenör ve Hakemlerimiz,
16 Eylül 2019 tarihinden itibaren 2019-2020 sezonu başlamış olup, Türkiye Satranç Federasyonu lisanslı sporcu, antrenör ve hakemlerinin yeni sezon vizelerini yaptırmaları gerekmektedir. Vize işlemleri bir İş Bankası şubesinden TSF lisans hesabına vize bedeli yatırılmak suretiyle yapılabileceği gibi lisans.tsf.org.tr adresinden online olarak yapılabilir.
16 yaşaltı sporcularımız için lisans ve vize ücreti bulunmamaktadır. 16 yaşaltı sporcularımız lisans.tsf.org.tr  adresinden kişisel bilgilerini girerek ücretsiz lisans/vizelerini yaptırabilirler.
Sporcu lisans-vize işlemlerinde son 6 ay içerisinde alınmış "satranç oynamasında/spor yapmasında engel yoktur" karar yazılı, tarih-protokol no, doktor imza-mühür ve sağlık kurumu adı mevcut sağlık raporunun da Lisans Sistemine yüklenmesi sonrası sporcu lisans-vizeleri onaylanmaktadır. ( Bkz: Sağlık Raporu Örneği / Madde:4 )
Vize işlemlerini tamamlayan hakemlerimizin ise bilgi güncellemelerini hakem bilgi sisteminden online olarak tamamlamaları gerekmektedir.

Banner - Market

tsf market_ban

Bilgi Sistemleri

banner ulusal
banner lisans
banner ukd
banner mavikale2
banner turkbase