banner isbank

Uluslararası İstanbul Açık’a Bakırköy Belediyesi Desteği

dscn9949dscn9953
Geçtiğimiz yıl Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası'nın gerçekleşmesi için destek olan Bakırköy Belediyesi, Türk satrancına sunduğu desteği artırarak sürdürüyor.
28 Ağustos – 4 Eylül 2016 tarihleri arasında Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşecek Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası, bu yıl da Bakırköy Belediyesi'nin sponsorluk katkısı ile hayata geçecek.
Türkiye Satranç Federasyonu ve Bakırköy Belediyesi arasında yapılan sponsorluk protokolü, TSF Başkanı Gülkız Tulay ve Bakırköy Belediye Başkanı Op. Dr. Bülent Kerimoğlu tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde, Belediye Başkanı Kerimoğlu'nun makamında imzalandı.
İmza töreninde ayrıca, TSF İstanbul İl Temsilcisi Rıza Öney ve Bakırköy İlçe Temsilcisi Nur Şakar da hazır bulundu.
Protokol imza töreninden bilgiye haberin devamından ulaşabilirsiniz..
Satrancı özellikle çocukların zihinsel gelişimi açısından çok önemsediğini belirten Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu uluslararası turnuva için şu açıklamaları yaptı: "Satranç hem spor hem de bilimdir. Özellikle çocuklarımızın zihinsel gelişimini desteklemesi açısından satranca destek veriyoruz. Hatta satrancın ilkokullarda zorunlu ders olarak da verilmesini öneriyorum. Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşecek uluslararası turnuvaya yurt dışından unvanlı sporcular da katılacak. Binin üzerinde sporcunun katılması beklenen 2016 Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası'nda kategorilerinde dereceye giren sporculara para ödülü de verilecek."
TSF Başkanı Gülkız Tulay ise, desteklerinden ve katkılarından dolayı Başkan Kerimoğlu'na teşekkür etti. Ağustos ayında başlayacak turnuvanın Türkiye'de ses getireceğine inandığını belirten Tulay, Bakırköy Belediyesi gibi Belediyelerimiz ve yerel yöneticilerimizin sunduğu destek ile uluslararası turnuvalara ülkemizin daha fazla noktasında ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz." diye konuştu.
İmzalanan protokol kapsamında Bakırköy Belediyesinin, 2016 İstanbul Hızlı Satranç İl Birinciliği (27-28 Ağustos 2016) ve 2016 İstanbul Yıldırım Satranç İl Birinciliği'ne (4 Eylül 2016) de destek olacağı bildirildi.
dscn9942
dscn9949

dscn9950

dscn9953

dscn9955