banner isbank

2014 İstanbul Kulüpler Birincisi: Boğaziçi Üniversitesi S.K.

SAM 377715-16 Mart ve 31 Mayıs-1 Haziran 2014 tarihlerinde Sarıyer Belediyesi Kapalı Spor Salonunda 21 takımın katılımıyla gerçekleştirilen şampiyona sona erdi. Başlangıç sıralamasındaki ilk 3 takımın yine ilk üç sırada bitirdiği turnuva oldukça çekişmeli maçlara sahne oldu. 5.turda Darüşşafaka S.K. ile yapılan maçı berabere bitiren Boğaziçi Üniversitesi SK diğer maçlarını rahatça kazanarak şampiyonluğa ulaştı. Kulüplerimize Türkiye Kulüpler Birinciliğinde başarılar diliyoruz. Sıralamalara ve fotoğraflara haberin devamından ulaşabilirsiniz.

                                                      LİG SAYFASI     SONUÇLAR      FOTOĞRAF ALBÜMÜSAM 3784Boğaziçi Üniversitesi S.K. yetkililerinden Deniz Seyhanoğlu ve Anıl Şengün uzun süredir birlikte olan arkadaş grubunun oluşturduğu güçlü bir takım olduklarını hedeflerinin Konya’da yapılacak finallerde ilk üçe girerek Türkiye Satranç Birinci Ligine yükselmek olduğunu belirttiler.
SAM 3787 Şampiyonada ki iki güçlü rakibi olan Boğaziçi Üniversitesi S.K. ve Dobruca S.K. ile berabere kalan Darüşşafaka S.K. ise namağlup bir şekilde ikinciliği elde etti. Bu sene kuruluşunun 100.yılında kutlayan Darüşşafaka S.K. satranç branşını açtığı ilk yılında güçlü kadrosuyla finallere çıkmayı başardı. Kulüp Genel Sekreteri Öktem Kalaycıoğlu ve kulüp teknik direktörü Hakan Özgür hedeflerinin Konya’da yapılacak finallerde İstanbul ilini başarıyla temsil etmek olduğunu ve hedeflerinin Türkiye Birinci Ligine çıkmak olduğunu belirttiler. Son turda Darüşşafaka SK Satranç Branşı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Demirel de 4. masada takımda yer aldı. 
SAM 3770İki güçlü rakibinin ardından Dobruca S.K. ise üçüncülüğü elde etti. Tekirdağ ilini temsil eden Çorlu Belediyesi GSK ise dördüncülüğü elde etti.

SAM 3774Turnuva 1.sırada bitiren Boğaziçi Üniversitesi Spor Kulübüne kupasını Sarıyer Belediyesi Spor Birimi Sorumlusu Oğuz Afacan verdi.

SAM 3772Turnuvayı 2.sırada bitiren Darüşşafaka Spor Kulübüne kupasını TSF Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Arda Kılıç verdi.

SAM 3769                                       Turnuvayı 3.sırada bitiren Dobruca Spor Kulübüne kupasını İl Temsilcisi Rıza Öney verdi.

SAM 1478_ust                                                      Maçlar Sarıyer Belediyesi Kapalı Spor Salonunda yapıldı.
yoresel afis_banner

Kaynaklar

Banner - Market

tsf market_ban