banner isbank

1. Koruncuk Satranç Turnuvası Sona Erdi

     DSCI1831 smallDSCI1928 small
Bolluca Çocuk Köyü’nün kuruluşunun yirminci yılına denk gelen ve ilki bu yıl gerçekleştirilen “Koruncuk Haftası” etkinlikleri kapsamında; Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’nın çocuk ve gençlerin gelişimlerini desteklemek, olumlu davranışlar kazanmalarını sağlamak, sosyal, kültürel ve sportif alanlara yönelmelerine teşvik etmek için düzenlenen okullararası takım satranç turnuvası sona erdi..
1.Koruncuk Satranç Turnuvası hem satranç severlere Bolluca Çocuk Köyünde keyifli bir satranç ortamı sağladı, hem de 7'den 70'e herkese, ailesinin kıymetini bilmesi gerektiğini hatırlatırken korunmaya muhtaç çocukların da ancak desteklendiklerinde gülebileceklerini anımsattı. Bolluca Çocukköyü öğrencileri ilk defa bir satranç turnuvasında oynamanın heyecanını yaşadılar.
Turnuva 12-18 Yaş Kategorisinde birinciliği Galatasaray Lisesi A Takımı (14,5 puan), ikinciliği Özel Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi (13p.), üçüncülüğü ise Galatasaray Lisesi B Takımı(12,5 p.) kazandı. Deniz Fırat, Moris Tariç, Onur Kılınç, Orhun Oğuz masa derecelerinde ilk sırayı elde ettiler.
12 yaş altı kategorisinde ise birinci ve ikinci eş puanla Çapa Atatürk Ortaokulu A Takımı (17p.), Beykent Satranç Eğitim Merkezi A Takımı (17p.), üçüncülüğü Çapa Atatürk Ortaokulu B Takımı (11,5 p.) elde etti. Ünsal Meriç Turan, Aylin Koç, Işık Can, Duygu Sıla Yılmaz bu kategoride masa derelerinde birinciliği kazanan sporcular oldu.
Dereceye giren sporculara ödülleri Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Başkan Yardımcısı Sn. Oya Karakimseli tarafından sunuldu. 20. kuruluş yılını kutlayan Koruncuk yetkilileri ödül töreninde, yaşadıkları mutluluğu dile getirirken bu turnuvayı geleneksel hale getirmek istediklerini belirttiler. Turnuvanın gerçekleşmesini sağlayan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfına teşekkür ediyoruz. Turnuva sonuçlarına haberin devamındankrnck dikey_zmn ulaşabilirsiniz..
    pdfTurnuva Yönergesi        ULAŞIM     xlsTurnuva Sonuçları       Fotoğraf Albümü      koruncuk.org

DSCI1936 mid

Turnuva sonunda dereceye giren sorcular toplu anı fotoğrafı çektirirken..


DSCI1828 small

Turnuva, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Başkanı Sn. Mehmet Pınar Aran`ın sembolik açılış hamlesi ile başlarken..

Banner - Market

tsf market_ban

Kurs Kayıt

Katılımcı Listesi